top of page

Księżycowo

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku od 0,5 roku do 2 lat 

Księżycowo.jpg

A gdyby tak... oderwać się na chwilę od ziemi i przenieść do niezwykłej krainy? Krainy, w której można przytulić się do miękkiego kaktusa i zobaczyć oddychającą skałę. Szybko się wówczas okaże, że do poznawania świata wcale nie potrzebujemy słów.

 

"Księżycowo" to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia. Świat, odkrywany przez twórczynie za pomocą ruchu, powstał z inspiracji dziełami Cèsara Manrique i krajobrazem wyspy Lanzarote. Jej wulkaniczny i surowy charakter, połączony z tamtejszymi projektami artysty, tworzą pejzaż rodem z księżyca. Zastygła lawa, ogród kaktusów czy podziemne jezioro ukryte w jaskini to elementy scenerii równie fascynujące, co trudno dostępne dla najmłodszych dzieci. W tym spektaklu jednak wszystkie z nich mogą stać się przedmiotem twórczej zabawy, uruchomiającym dziecięcą wyobraźnię.

Harmonijne funkcjonowanie człowieka i natury było jednym z założeń działalności Cèsara Manrique. Podobnie dzieje się w Księżycowie - dzięki swojej instalacyjnej formie zarówno artystki, jak i widzowie, stają się częścią wykreowanego świata. Dlatego nie jest to spektakl jedynie do oglądania. Równie ważne jest działanie oparte na wrażliwości i twórczej sprawczości uczestników. Zapraszając do niespiesznego odkrywania przestrzeni spektaklu kolektyw stara się odpowiedzieć na współczesny problem przebodźcowania.  Jednocześnie, pobudzenie wyobraźni i ekspresji uczestników w tak niecodziennych warunkach może stać się okazją do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

Spektakl został stworzony z myślą o rodzinach - opiekun i dziecko są dla siebie nawzajem przewodnikami po księżycowej krainie. Dorosłych ostrzegamy - w trakcie spektaklu może obudzić się w Was dziecko, a nowe spojrzenie na rzeczywistość sprawi, że wcale nie będziecie chcieli wracać do dorosłego życia!

premiera:   18 maja 2018 r, Teatr Ochoty, Warszawa

twórcy: kolektyw Holobiont 

Twórcy spektaklu to laureaci edycji teatralno-pedagogicznej konkursu „Polowanie na motyle”.

koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka


choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka


kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Bożena Wydrowska/ Hanna Bylka-Kanecka

muzyka: Michał Jacaszek


konsultacja scenograficzna: Alicja Bielawska


konsultacja świateł: Aleksandr Prowaliński


wykonanie scenografii i kostiumów: Lazy Studio


realizacja świateł: Zofia Krystman, Witold Juralewicz


realizacja dźwięku: Piotr Trojanowski, Maciej Witkowski


garderobiane: Magdalena Adamczyk, Ilona Giżycka


inspicjenci/montażyści: Marcin Chojnacki, Wiktor Korzeniewski


kierownictwo produkcji: Małgorzata Błasińska, Olga Stefańska

Spektakl powstał w ramach koprodukcji Teatru Ochoty z Art Fraction Foundation, w ramach Festiwalu Sztuka Szuka Malucha.

bottom of page