top of page

DOoKOŁA

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5 - 3 lat 

fot._Jakub_Wittchen_dla_Art_Stations_Fou

DOoKOŁA jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

 

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w DOoKOŁA przewodnikami po świecie sztuki. Artystki pragną podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Spektakl stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem, którego główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, czuły, responsywny, pewniejszy siebie i czujący własne potrzeby, a co za tym idzie - „mieszczący” potrzeby dziecka.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania łagodnego, niespiesznego i wielowarstwowego świata.

pomysł Hanna Kanecka / choreografia Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka / kreacja i wykonanie Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka, Natalia Oniśk / opieka artystyczna Dalija Aćin Thelander / muzyka Patryk Lichota / światło Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski / kostiumy Aneta Chudzicka Szycie na Miarę / podziękowania dla wszystkich osób, które dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły w procesie powstawania spektaklu i w próbach otwartych / produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk / koprodukcja Malta Festival Poznań / partner Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu / fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

bottom of page