top of page

DOoKOŁA

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5 - 3 lat 

fot._Jakub_Wittchen_dla_Art_Stations_Fou

DOoKOŁA jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

 

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w DOoKOŁA przewodnikami po świecie sztuki. Artystki pragną podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Spektakl stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem, którego główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, czuły, responsywny, pewniejszy siebie i czujący własne potrzeby, a co za tym idzie - „mieszczący” potrzeby dziecka.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania łagodnego, niespiesznego i wielowarstwowego świata.

pomysł Hanna Kanecka

choreografia Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka

kreacja i wykonanie Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka, Natalia Oniśk

opieka artystyczna Dalija Aćin Thelander

muzyka Patryk Lichota

światło Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski

kostiumy Aneta Chudzicka Szycie na Miarę

 

Podziękowania dla wszystkich osób, które dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły w procesie powstawania spektaklu i w próbach otwartych.

 

Produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

koprodukcja Malta Festival Poznań

partner Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu

fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

bottom of page